Zespół Certyfikacji 

Zespół Certyfikacji jest komórką organizacyjną w strukturze Instytutu Sportu powołaną do realizacji zadań związanych z certyfikacją wyrobów. Całokształt działalności Zespołu jest zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17065.


Zespół Certyfikacji nieprzerwanie od 2000r. posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji w zakresie certyfikacji. W ramach tej akredytacji pod nr AC 074 ZC IS prowadzi dobrowolną certyfikację wyposażenia placów zabaw wg Programu certyfikacji PRZCIS-1 opartego o normę PN-EN ISO/IEC 17067, który w szczegółowy sposób określa zasady, wymagania oraz tryb postępowania.


Poza zakresem akredytacji PCA przeprowadzamy procesy certyfikacji wyrobów na zastrzeżony znak towarowo-gwarancyjny B wg. Programu PRZCIS-B (certyfikacja na znak bezpieczeństwa).


Certyfikacja na znak B prowadzona jest w oparciu o stosowną umowę – licencję o użyczenie wspólnego znaku towarowego gwarancyjnego , zawartą pomiędzy Instytutem Sportu a Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Badań Technicznych i Atestacji. Podstawą certyfikacji na znak bezpieczeństwa są  wymagania stawiane wyrobom w normach krajowych i zagranicznych, kryteriach technicznych w zakresie bezpieczeństwa użytkowania oraz dodatkowe wymagania określone w ww. programie PRZCIS-B .


Dzięki naszym pracownikom oferowane przez nas usługi w odniesieniu do każdego naszego klienta są nie dyskryminujące i prowadzone na najwyższym poziomie zachowując przy tym: bezstronność, niezależność, poufność informacji zgodnie z obowiązującym prawem, co deklarujemy m.in. stosowną Polityką Jakości .


Nasza długoletnia praca i ugruntowana pozycja na krajowym rynku, pozwala nam zaoferowanie naszym Klientom atrakcyjnej i konkurencyjnej oferty cenowej opartej o obowiązujący cennik zatwierdzony przez Dyrektora Instytutu Sportu.


Nasza jednostka zawiera na podstawie złożonego przez Klienta wniosku stosowną umowę, która określa m.in. prawa i obowiązki obowiązujące obie strony.


Nasi klienci mają prawo do złożenia skarg i odwołań do decyzji w wyniku procesu certyfikacji i nadzoru, jak również prawo do złożenia skargi  dotyczącej trybu postępowania w procesie certyfikacji.

UWAGA!
W związku z informacjami o tym, że na rynku funkcjonują sfałszowane certyfikaty Zespołu Certyfikacji Instytutu Sportu - PIB, prosimy o telefoniczne lub mailowe potwierdzanie w naszej jednostce czy dany certyfikat jest ważny i czy dotyczy wyrobów wymienionych w jego treści.


W celu uzyskania dokładniejszych informacji o naszych usługach prosimy o kontakt bezpośredni


Zespół Certyfikacji
Instytut Sportu

ul. Trylogii 2/16
01-982 Warszawa

Tel.: (22) 569 99 55
Fax: (22) 569 99 06

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownik Zespołu Certyfikacji: mgr inż. Dominika Grotowska-Żach