Start arrow Start arrow NOWY NUMER "FORUM TRENERA" 30.05.2017.

 

elaborat.png

 SM
logoFT
klubpolska


 
 
 
NOWY NUMER "FORUM TRENERA" Drukuj Wyślij znajomemu
Koniec roku za pasem. Zaraz zaczniemy poznawać rozstrzygnięcia plebiscytów na najlepszych sportowców, trenerów. Te są zawsze najciekawsze w latach olimpijskich. Dodatkowo, że biało-czerwoni brali udział w tym roku także w finałach mistrzostw Europy w piłce nożnej. Po igrzyskach zawsze też są inne wybory – prezesów polskich związków sportowych. W tych w tym sezonie rewolucje. Na czele krajowych federacji mnóstwo nowych twarzy. Może nie zupełnie nowych, ale w każdym razie niepiastujących dotąd tego urzędu.

Nie będą mieli łatwo ci prezesi. Ministerstwo Sportu i Turystyki chce mieć nad związkami większy nadzór. Minister Witold Bańka w ostrych słowach odniósł się do dotychczasowych praktyk w zarządzaniu związkami. Na konferencji trenerów olimpijskich w Spale nie było głaskania się po głowach. Trudno się z ministrem nie zgodzić, że potencjał polskiego sportu jest większy niż 11 medali zdobytych w Rio. I że jest on gdzieś marnowany. Właśnie na ten temat rozmawialiśmy w najnowszym numerze „Forum Trenera” z ministrem sportu i turystyki.
Nie zabrakło wywiadów z nowymi prezesami:  Henrykiem Olszewskim (Polski Związek Lekkiej Atletyki), Pawłem Słomińskim (Polski Związek Pływacki) i Grzegorzem Brudzińskim (Polski Związek Zapaśniczy).

Zespół Metodyczno-Szkoleniowy Klub Polska podsumował igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Na konferencji w Spale głos zabierały m.in.: Oktawia Nowacka, Marta Walczykiewicz i Monika Michalik. To kolejne ważne wypowiedzi.

Zapraszamy do lektury . 

 MINISW.jpg  NIL

NIL Politechnika_Opolska pgch   logo_WCh_PW   iwch
Webmedie.dk Webdesign Joomla CMS Hjemmeside