Start arrow Start arrow O zmęczeniu i regeneracji zawodników kadry 30.05.2017.

 

elaborat.png

 SM
logoFT
klubpolska


 
 
 
O zmęczeniu i regeneracji zawodników kadry Drukuj Wyślij znajomemu

W ubiegły weekend (22-23.10.2016 r.) w Instytucie Sportu – PIB odbyły się dwa jednodniowe szkolenia dla trenerów kadry narodowej w sportach olimpijskich i paraolimpijskich. Pierwszy dzień poświęcony był tematom zmęczenia, przeciążenia i przetrenowania w aspekcie rozpoznania i przeciwdziałania bieżącym i odległym skutkom zmęczenia, percepcji zmęczenia przez zawodników i wykorzystania technologicznych narzędzi jak aplikacja HRV. Temat poruszany był również pod kątem zmęczenia psychicznego. Przedstawiono na czym polega właściwa reakcja, interwencja trenera i psychologa w sytuacjach zmęczenia zawodnika. Drugiego dnia omawiano sposoby regeneracji i planowanie odnowy biologicznej u sportowców wyczynowych.

Gościem specjalnym i głównym prelegentem dwudniowego spotkania był dr Christophe Hausswirth, szef departamentu badań INSEP (francuski Instytut Sportu), światowej sławy naukowiec publikujący artykuły naukowe oraz książki popularnonaukowe, fizjolog od 20 lat zajmujący się tematami regeneracji po wysiłku fizycznym i odżywiania w sporcie.

Ponadto zajęcia prowadzili uznani eksperci reprezentujący różne ośrodki naukowe w Polsce, wykorzystujący wiedzę we współpracy z zawodnikami kadry, m.in: prof. Jan Blecharz, prof. Zbigniew Szyguła, prof. Ewa Ziemann. Udział w dwudniowej sesji szkoleniowej wzięło 65 trenerów.

 

 MINISW.jpg  NIL

NIL Politechnika_Opolska pgch   logo_WCh_PW   iwch
Webmedie.dk Webdesign Joomla CMS Hjemmeside