Start 30.05.2017.

 

elaborat.png

 SM
logoFT
klubpolska


 
 
 
Ludzie Instytutu Sportu: Katarzyna Witek
08.02.2016.
 Początek narciarskiego sezonu biegowego rozpoczął się bardzo pomyślnie dla naszej koleżanki pracującej w Zakładzie Fizjologii Instytutu Sportu. Katarzyna Witek, podczas dwóch ostatnich weekendów, triumfowała w czterech biegach.
Czytaj całość
 
Gotowi na Rio - konferencja trenerów
02.02.2016.
 Polscy trenerzy szkolenia olimpijskiego w sportach letnich otrzymali pakiet wiadomości na temat igrzysk w Rio de Janeiro. W Spale, w ciągu trzydniowej konferencji, zostali ostrzeżeni przed dengą czy wirusem grypy. Mówiono też o problemach związanych z aklimatyzacją, przygotowaniach Brazylijczyków do igrzysk oraz żywiołowych kibicach.
Czytaj całość
 
Nauka dla Sportu, sport dla nauki
02.02.2016.
 Od 25 listopada 2015 r. Instytut Sportu cieszy się statusem Państwowego Instytutu Badawczego. To tutaj przeprowadzanych jest rocznie ponad 2300 osobobadań i analizowanych przeszło 4500 próbek antydopingowych. Instytut Sportu to przede wszystkim bogata oferta badań dla związków sportowych. Tylko w 2015 roku ponad 3,5 mln zł przeznaczone zostało na inwestycje w aparaturę badawczą i infrastrukturę Instytutu Sportu.
Czytaj całość
 
Gala podsumowująca współzawodnictwo Systemu Sportu Młodzieżowego za 2015 rok
02.02.2016.
 Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizuje Galę podsumowującą współzawodnictwo Systemu Sportu Młodzieżowego za 2015 rok.
Czytaj całość
 
MultiSport to zdrowie i lepsze stopnie - dyskusja w "Przeglądzie Sportowym"
27.01.2016.
 W tym roku już na pewno nie, w przyszłym też chyba jeszcze nie zdążymy, ale może kiedyś jedno z 20 tysięcy dzieci uczestniczących w programie MultiSport znajdzie się w gronie nominowanych do tytułu najpopularniejszego sportowca Polski w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”?  Zwykle jest tak, że dziennikarze siedzą po jednej stronie stołu i zadają pytania tym, którzy siedzą po drugiej. To spotkanie przebiegało inaczej – przedstawiciele redakcji „Przeglądu Sportowego”, Instytutu Sportu i Akademii Wychowania Fizycznego rozmawiali bez wyraźnego podziału na role. Debatą chyba byśmy tego nie nazwali, raczej kameralną dyskusją o osiągnięciach, potencjale i perspektywie programu MultiSport.
Czytaj całość
 
ZAKŁAD BADAŃ ANTYDOPINGOWYCH OTRZYMAŁ AKREDYTACJĘ WADA NA 2016 ROK
13.01.2016.
 Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) przedłużyła akredytację Zakładowi Badań Antydopingowych Instytutu Sportu - PIB (ZBA) na kolejny rok. Jest to efekt pomyślnego zaliczenia przez pracowników Zakładu testów reakredytacyjnych, testów sprawdzających w roku 2015, utrzymania akredytacji na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005 w zakresie analiz środków niedozwolonych w sporcie, rozszerzenia zakresu akredytacji, spełnienia wszystkich kryteriów niezbędnych do utrzymania akredytacji oraz wysokiej oceny ZBA wystawionej przez ekspertów z Komitetu WADA ds. Laboratoriów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 280

 MINISW.jpg  NIL

NIL Politechnika_Opolska pgch   logo_WCh_PW   iwch
Webmedie.dk Webdesign Joomla CMS Hjemmeside